خرید فایل(تحقیق درباره وحدت اسلامی و پیامبر اكرم )

نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان .تحقیق درباره وحدت اسلامی و پیامبر اكرم . آماده دریافت می باشد./وحدت اسلامی ,پیامبر اکرم ,تحقیق درباره وحدت اسلامی و پیامبر اکرم /تحقیق درباره وحدت اسلامی و پیامبر اكرم |1704111|hvs1757492|

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 8 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

در بررسی تاریخ اسلام، سیره نبوی همواره از جمله موضوعات مهم و مورد مطالعه اندیشمندان مسلمان بوده است. تحلیل رویدادها و حوادث ویژه تاریخ اسلام و نیز بازشناسی كیفیت موضع‏گیری‏های پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله در برابر رخ‏دادهای گوناگون زمان، همواره موضوع مطالعه تحلیل‏گران تاریخ اسلام بوده است.

«قل هذه سبیلی أدعوا إلی الله علی بصیرهٔ أنا و من اتبعنی‏» (۱)

در بررسی تاریخ اسلام، سیره نبوی همواره از جمله موضوعات مهم و مورد مطالعه اندیشمندان مسلمان بوده است. تحلیل رویدادها و حوادث ویژه تاریخ اسلام و نیز بازشناسی كیفیت موضع‏گیری‏های پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله در برابر رخ‏دادهای گوناگون زمان، همواره موضوع مطالعه تحلیل‏گران تاریخ اسلام بوده است.

مساله «وحدت اسلامی‏» و نقش مؤثر پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله در ایجاد و گسترش آن در همین راستا قابل توجه است. ضرورت طرح چنین موضوعی را از سه منظر می‏توان ارزیابی كرد:

الف - اهمیت‏سیره‏شناسی

مساله وحدت اسلامی و نقش پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله در ایجاد آن در تحلیل و بررسی سیره نبوی از جمله موضوعات بسیار مهمی است كه هر متفكر اسلامی در آغاز مطالعه با آن مواجه می‏شود.

بدون تردید، موضع‏گیری‏های پیامبر صلی الله علیه و آله در این مورد، در نقش مقام نبوت و رسالت، دارای ارزش ویژه‏ای برای مسلمانان خواهد بود; چرا كه خداوند می‏فرماید: «لقد كان لكم فی رسول الله اسوهٔ حسنهٔ لمن كان یرجو الله والیوم الآخر وذكرالله كثیرا» (احزاب: ۲۱) (۲)

«اسوه‏» یعنی پیشوا، راهنما و نمونه و «تاسی‏» به معنای چیزی یا كسی را نمونه گرفتن است. (۳) بنابراین، طبق مفاد این آیه كریمه، این روی‏دادها مانند تمامی وقایع تاریخی مرتبط با پیامبر صلی الله علیه و آله در بردارنده نحوه عملكرد، كیفیت تصمیم‏گیری و حیات دنیوی آن حضرت است و از این‏رو، دارای اهمیت‏بوده و به عنوان حجت و شاخص شناخته شده است. مسلمانان نیز موظف به تعقل و تفكر در ابعاد حیات حضرت رسول صلی الله علیه و آله شده‏اند. (۴)

علامه طباطبائی(ره) می‏نویسند: «كلمه «اسوه‏» به معنای اقتدا و پیروی است ... اسوه در مورد رسول خدا صلی الله علیه و آله عبارت از پیروی اوست و اگر تعبیر به «لكم فی رسول الله‏» (شما در مورد رسول خدا صلی الله علیه و آله تاسی دارید) كرد، كه استقرار و استمرار در گذشته را افاده می‏كند، برای این بود كه اشاره كند .... شما همیشه باید به آن‏جناب تاسی كنید. و معنای آیه این است كه به او تاسی كنید، هم در گفتارش و هم در رفتارش.»(۵)مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت علوم نهم مبحث رفتار اتم ها با یکدیگر🔥پاورپوینت علوم نهم مبحث دنیای گیاهان🔥پاورپوینت علوم نهم مبحث اتم ها الفبای مواد🔥پاورپوینت درس ششم زبان نهم🔥پاورپوینت درس 22 مبحث حقوق و تکالیف شهروندی مطالعات اجتماعی نهم🔥پاورپوینت علوم نهم مبحث زمین ساخت ورقه ای🔥دانلود پاورپوینت استانداردهای حسابداری🔥دانلود پاورپوینت نفوذ و رخنه از دیدگاه آیت الله خامنه ای🔥دانلود پاورپوینت عسل 🔥پاورپوینت پیاده سازی مهندسی مجدد و دلایل موفقیت و شکست پروژه ها🔥دانلود پاورپوینت آموزش بیمار 🔥پاورپوینت تحقیق در مورد معماری الگوی برج میلاد🔥پاورپوینت معماری مجموعه فرهنگی ژرژ پمپیدو فرانسه🔥دانلود پاورپوینت مفاهیم و ویژگی های خط مشی🔥دانلود پاورپوینت سازه های پوسته ای🔥دانلود پاورپوینت مقام مادر 🔥پاورپوینت فصل سوم ریاضی نهم مبحث شکل های متشابه🔥پاورپوينت درس 15 مطالعات اجتماعی هفتم ابتدايی مبحث گردشگری چیست🔥پاورپوينت درس  5 فارسی هفتم ابتدايی مبحث قلب کوچکم را به چه کسی بدهم🔥پاورپوينت درس 2 فارسی هفتم ابتدايی مبحث چشمه معرفت🔥پاورپوینت کتاب ریاضی نهم فصل سوم مبحث حل مسئله در هندسه🔥پاورپوينت درس 3 فارسی هفتم ابتدايی مبحث نسل آينده ساز🔥پاورپوينت درس 10 فارسی هفتم ابتدايی مبحث عهد و پيمان🔥پاورپوينت درس 12 فارسی هفتم ابتدايی مبحث اسوه نيکو🔥پاورپوينت اصول اولیه دلفی