خرید فایل(پاورپوینت آموزش تدریس درس 10 مطالعات اجتماعی هشتم - از رحلت پیامبر تا قیام کربلا (نینوا))

نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان .پاورپوینت آموزش تدریس درس 10 مطالعات اجتماعی هشتم - از رحلت پیامبر تا قیام کربلا (نینوا). آماده دریافت می باشد./پاورپوینت فصل 10 علوم هشتم,دانلود پاورپوینت علوم هشتم فصل 10,پاورپوینت از رحلت پیامبر تا قیام کربلا (نینوا) علوم هشتم,پاورپوینت فصل 10 علوم هشتم متوسطه,پاورپوینت فصل 10 علوم کلاس هشتم,پاورپوینت از رحلت پیامبر تا قیام کربلا (نینوا) کلاس هشتم,پاورپوینت علوم هشتم درس از رحلت پیامبر تا قیام کربلا (نینوا),پاورپوینت تدریس درس از رحلت پیامبر تا قیام کربلا (نینوا) علوم هشتم/پاورپوینت آموزش تدریس درس 10 مطالعات اجتماعی هشتم - از رحلت پیامبر تا قیام کربلا (نینوا)|42092419|hvs1757492|

دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات16حجم6019/744 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود به دانش آموزان کلاس هشتم متوسطه اول در قالب 16 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


حضرت محمد در 28 صفر سال 11 هجری در مدینه وفات یافت و در همان شهر به خاک سپرده شد. از رحلت رسول خدا تا شهادت امام حسین در سال 61 هجری، رویدادهای سرنوشت سازی رخ داد که با مهمترین آنها در این درس آشنا می شوید. ماجرای سقیفه و جانشینی پیامبرلحظاتی پس از رحلت رسول خدا و در حالی که علی و شماری از اصحاب مشغول مراسم خاک سپاری آن حضرت بودند، تعدادی از انصار و مهاجرین در محلی به نام سَقیفهٔ بن یساعده گرد آمدند و دربارهٔ جانشینی پیامبر به گفت وگو پرداختند.

هر دو گروه با نادیده گرفتن وصیت پیامبر در غدیر خم، مدعی بودند که خلافت و جانشینی رسول خدا حق آنان است. با توجه به اینکه از گذشته میان انصار رقابت و اختلاف وجود داشت، جمعی از حاضران در سقیفه، با ابوبکر که یکی از مهاجرین کهنسال بود، بیعت٭ کردند و بدین ترتیب وی به عنوان خلیفهٔ اول شناخته شد. گروهی از مسلمانان با یادآوری خطبهٔ پیامبر در غدیر، خواهان بیعت با حضرت علی بودند، اما حضرت علی با سکوت خود مانع بروز تفرقه و درگیری میان مسلمانان شد تا اسلام پایدار بماند.


این پاورپوینت به طرح درس و تدریس تصویری درس 10 مطالعات اجتماعی هشتم - از رحلت پیامبر تا قیام کربلا (نینوا) به دانش آموزان کلاس هشتم متوسطه اول در قالب 16 اسلاید می پردازد. شما والدین محترم و معلمین عزیز می توانید برای آموزش هر چه سریع تر و البته کاربردی از این پاوپوینت که در سایت فایلینا گذاشته شده ، استفاده کنید.






"

مطالب دیگر:
📎تحقیق اینترنت📎تحقیق اينترنت: واقعاً شبيه چيست؟📎تحقیق فن آوري اطلاعات و جهاني شدن📎تحقیق نقش فن آوري اطلاعات در سازمانهاي مختلف📎تحقیق موارد استفاده از اينترنت در دنياي مدرن📎تحقیق مخابرات و امكانات رفاهي براي مشتركين📎پاورپوینت فصل دوازدهم کتاب تئوری حسابداری هندریکسون با موضوع کردن اثرهای ناشی از تغییر قیمت📎تحقیق پايگاه داده📎تحقیق سمانتيك هاي سرويس وب WSDL-S📎تحقیق نحوه كار برنامه هاي كاربردي وب📎تحقیق کاربرد مبدل های حرارتی در صنایع📎تحقیق طراحي وب سايت (ASP)📎تحقیق نقش اينترنت در ارتباطات و انتقال اطلاعات📎تحقیق تحليل فناوري اطلاعات (IT)📎گزارش کارآموزی پست 20 کیلوولت در شرکت مشهدسپند اسا📎گزارش کارآموزی در شرکت ايران خودرو خراسان📎گزارش کارآموزی کاردانی کامپیوتر در اداره بهزیستی شهرستان دزفول📎گزارش کارآموزی اپراتور کامپیوتر📎گزارش کارآموزی در اداره ثبت احوال شهرستان ابهر📎گزارش کارآموزی در اداره تربیت بدنی📎گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر با موضوع سايت اينترنت دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر📎گزارش کارآموزی پتروشیمی📎گزارش كارآموزي کامپیوتر شهرداری📎گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر با موضوع شبکه📎گزارش کارآموزی در شبکه بهداشت و درمان